Samuel Torres i Betania

13. november blir det velkomstfest for Samuel Torres og familie til tjeneste i Betania Bjerke. Samuel, Wenche og lille Benedicte har vært med å synge og preke hos oss i allerede noen år. Nå blir Samuel fast predikant og medarbeider hos oss.

Vi takker Gud for Hans planer med deres liv og vår menighet.

Samuel er en man på 38 år, gift med Wenche og sammen har de en datter, Benedicte. For 24 år siden, kalte Gud Samuel til tjeneste. Han forteller at det var et tydelig kall til å tjene i Guds menighet. Hans far, som var pastor, lærte han mye gjennom undervisning i Guds Ord og med hans eksempel.

31. Desember 2002 kom Samuel og Wenche, nygifte til Norge. De skulle være i Norge i 5 år og reise tilbake til Chile etter det, men Gud hadde andre planer. Etter noen år og mange erfaringer, får de et kall til å bli og tjene Gud y Norge. De har vært ledere og etterhvert, pastorer i Salemkirken i Oslo. I spansk menigheten der. De var også i Betania Lillestrøm som medarbeider en liten periode.

1. Juli 2015 flytet de til Hamar og ble da engasjert i tjenesten på Filadelfia Hamar.